Ładowanie strony...

lek. stom. Agnieszka Pakosz - Majewska

Stomatologia dziecięca

Pełna opieka stomatologiczna nad dziećmi

Aby zapewnić naszym dzieciom zdrowe i piękne uzębienie należy otoczyć je opieką od najmłodszych lat. Systematycznie kontynuować opiekę przez dzieciństwo i młodość.

Proponujemy:

Leczenie próchnicy w zębach mlecznychLakowanie zębów mlecznych i stałych

Lakowanie zębów jest sprawdzoną metodą zapobiegania próchnicy. Lakowanie polega na wypełnieniu bruzd zębowych lakiem w celu zapobiegnięcia zalegania w nich resztek pokarmowych. Lakuje się zęby zdrowe - bez próchnicy (zęby trzonowe i przetrzonowe stałe i trzonowe mleczne). Skuteczność tej metody to nawet 90 % redukcji próchnicy.


Fluoryzację zębów

Fluoryzację kontaktową poprzez lakierowanie lub piankowanie zębów specjalnymi preparatami fluorowymi. Dzięki tym zabiegom powodujemy zwiększenie twardości szkliwa a tym samym uodpornienie go na czynniki zewnętrzne, mechaniczne oraz zwiększamy odporność szkliwa na próchnicę. Tą drogą możemy osiągnąć redukcję próchnicy do 70 %. Zabiegi te zaleca się u wszystkich dzieci niezależnie od ich stanu ogólnego, czy też stężenia fluorków w powietrzu i optymalnego stężenia fluoru w wodzie pitnej. Zabiegi te wykonuje się 4 razy w roku a podczas leczenia stałym aparatem ortodontycznym co 2 miesiące.
dentysta plewiska